Мы используем cookie-файлы, чтобы улучшить сервисы для вас. Если ваш возраст менее 13 лет, настроить cookie-файлы должен ваш законный представитель. Больше информации
[9 клас | ДПА] О. М. Авраменко. Українська мова (Збірник текстів для диктантів) | https://www.youtube.com/playlist?list=PL47_m_Ga4Aec6ETHHf3IRgqx9bejZu2NO
Текст для перевірки:
40. Качанівка
Коли Федір Каченовський, півчий при дворі російського імператора, у середині вісімнадцятого століття купував на Чернігівщині два хутори, він, звісно, й уявити не міг, що мине час — і його земля стане знаменитою дворянською садибою, унікальним архітектурно-парковим ансамблем.
Поворотним в історії Качанівки був момент, коли її власником став генерал-губернатор Петро Рум'янцев. Він і його нащадки володіли маєтком тридцять вісім років. Нові господарі розпорядилися збудувати тут палац і закласти сад.
Родина Тарновських тісно пов'язала своє життя з Качанів-кою. Передусім потрібно згадати Григорія Тарновського, людину, про яку залишили мемуарні свідчення такі його поважні гості, як Микола Глинка, Лев Жемчужников, Тарас Шевченко. Григорій Тарновський був закоханий у Качанівку, адже він подбав, щоб сад навколо палацу перетворився на парк, добудував церкву, насипав два острівці в ставку, з'єднавши їх містком.
Минуло двісті шістдесят років, як маєток Каченовського став називатися цим ім'ям. Позаду залишилося двадцяте століття, яке завдало садибі та найбільшому в Європі ландшафтному паркові жорстоких ран. Однак і тепер, блукаючи осінніми алеями, милуючись нестаріючими краєвидами, порушуючи своєю появою тишу порожніх залів палацу, відчуваєш довкола присутність тіней великих людей. Час теперішній тут просякнутий вічністю.
176 слів
За В. Панченком
Опанування тонкощами грамотного письма - запорука успіху в будь-якій царині людської діяльності. На допомогу всім охочим стати справді грамотними людьми пропонується цей аудіозбірник.
До Вашої уваги аудіофайли диктантів, начитаних викладачами-філологами. Кожен диктант читається відповідно до методичних вимог: спочатку звучить повний текст для ознайомлення з його змістом, потім тричі кожне речення: для ознайомлення, для запису (з необхідними паузами) та для перевірки. Після написання диктанту весь текст знову звучить для перевірки.
Така форма подання матеріалу зручна як для занять із викладачем, так і для самостійної роботи.
Офіційний сайт автора: http://xn--80aafnzkijm.xn--j1amh/
Видавництво: Грамота, 2010
Показать полностью
Свернуть
Присоединяйтесь — мы покажем вам много интересного
Присоединяйтесь к ОК, чтобы посмотреть больше интересных видео и найти новых друзей.