Про це в однойменній статті пише видання The Financial Times. Наразі путін намагається робити гарну міну при поганій грі, демонструючи Заходу, що час нібито на його боці. Очільник кремля хоче нав’язати партнерам України думку про те, що єдиний спосіб припинити війну - це врахувати його побажання/ультиматуми.
Самовпевненість путіна, як вважає видання, засновується на впевненості, що він може фінансувати війну з Україною без фінансової нестабільності та значних економічних втрат. Проте, цифри говорять про зворотне.
Аналітик по росії Крейг Кеннеді, який у свій час працював у Bank of America та Morgan Stanley, зазначає, що з 2022 року корпоративний борг російських компаній зріс на 71%, значно перевищивши нові позики домогосподарств і уряду. Ці кредити, які формально є приватними, насправді належать державі.
З лютого 2024 року російська влада зобов'язала банки видавати пільгові кредити воєнним підприємствам. Це призвело до збільшення корпоративних запозичень до $415 млрд. З цієї суми $210-250 млрд складають «примусові» пільгові кредити, надані оборонним підприємствам, більшість з яких мають погану кредитну історію.
Така схема фінансування ВПК, як вважає Кеннеді, провокує зростання інфляції та, як наслідок - підвищення облікової ставки цб рф. Накачування збиткових підприємств пільговими кредитами тимчасово створило у низки міжнародних експертів враження про відсутність у Росії проблем із фінансуванням війни.
По суті, росія займається масовим друкуванням грошей, яке здійснюється на умовах аутсорсингу, щоб не відображатися на державному бюджеті. Загальна сума надрукованих грошей сягнула 20% національного виробництва Росії у 2023 році, що майже дорівнює сукупними бюджетним витратам рф на війну з Україною.
Насправді жорстка реальність для путіна полягає в тому, що чим довше він відтерміновує завершення війни в Україні, ближчим і реальнішим стає ризик масштабного краху банків і державних корпорацій.
Раптове знецінення банківських вкладів – для росіян це історична травма 90-х років, яка може спровокувати падіння довіри до влади, масове вилучення вкладів і політичну нестабільність. Ходять чутки, що доступні резерви ФНБ росії можуть будуть вичерпані до кінця лютого 2025 року, а далі розпочнеться неконтрольована інфляція.
Отже, військова економіка росії – це картковий будинок. Саме тому не можна допустити послаблення санкцій проти кремля, принаймні до завершення мирних переговорів та завершення війни в Україні. путін має розуміти, що продовження війни означає крах його влади (ймовірно, фізичну ліквідацію) і початок великої смути в росії.
Присоединяйтесь к ОК, чтобы подписаться на группу и комментировать публикации.
Нет комментариев