Подвійне громадянство – чи готові українці та в чому небезпека
Законопроекти про подвійне громадянство вже давно готуються різними суб'єктами законодавчої ініціативи на рівні урядових органів виконавчої влади. Однак питання впровадження подвійного громадянства складне, поспішати не варто.
Сьогоднішня ситуація найбільш близька до певної стабільності, нарешті виробилась чітка позиція – Україна не визнає подвійного громадянства.
З одного боку, Конституція чітко передбачає, що особа не може бути позбавлена українського громадянства. А з іншої сторони, в законі України про громадянство не вживається безпосередньо термін "позбавлення". Є поняття "втрата громадянства" за трьома підставами і одна з цих підстав – це набуття громадянства іншої держави. Тобто якщо особа добровільно своїми діями набуває громадянство іншої держави, то вона може втратити громадянство України. Більше того, якщо подивитись, чи існують такі випадки, коли людина втрачала б українське громадянство за указом Президента, то вони існують. Йдеться про десятки та сотні випадків.
Є дуже багато "за" і "проти". Наразі краще виконувати чинне законодавство про статус громадянина. Якщо громадянин отримав румунський, угорський чи польський і володіє земельним паєм, то потрібно застосовувати механізм позбавлення земельного паю. Не громадянин України не може володіти землею. Прикладів безліч. Тому доречніше для початку спробувати виконувати ті закони, які є сьогодні, і тільки потім думати про зміну статусу громадянина.
Мы используем cookie-файлы, чтобы улучшить сервисы для вас. Если ваш возраст менее 13 лет, настроить cookie-файлы должен ваш законный представитель. Больше информации
Подвійне громадянство – чи готові українці та в чому небезпека
Законопроекти про подвійне громадянство вже давно готуються різними суб'єктами законодавчої ініціативи на рівні урядових органів виконавчої влади. Однак питання впровадження подвійного громадянства складне, поспішати не варто.
Сьогоднішня ситуація найбільш близька до певної стабільності, нарешті виробилась чітка позиція – Україна не визнає подвійного громадянства.
З одного боку, Конституція чітко передбачає, що особа не може бути позбавлена українського громадянства. А з іншої сторони, в законі України про громадянство не вживається безпосередньо термін "позбавлення". Є поняття "втрата громадянства" за трьома підставами і одна
Україна визнає життєдайність та суспільну цінність усіх національних мов
Україна, як держава через Конституцію та закони гарантує всім народам, національним групам, громадянам, які проживають на її території, рівні політичні, економічні, соціальні та культурні права. Дискримінація за національною ознакою заборонена і карається відповідно до закону.
В українських медіа надзвичайно мало матеріалів, які розповідають про національні меншини, а національні меншини мало залучені до загальноукраїнського суспільно-політичного дискурсу як на центральному так і на регіональному рівнях. Представників тих чи інших національностей хіба або згадують у кримінальних хроніках, або ж представляють стереотипн
Суверенна, незалежна і стабільна Україна, неухильно віддана демократії і верховенства права, має першорядне значення для євроатлантичної безпеки. Відносини між Україною і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років ХХ ст. і відтоді стали одним з найбільш значущих партнерств НАТО. Починаючи з 2014 року, внаслідок російсько-українського конфлікту, співробітництво між Україною і НАТО у низці ключових галузей було активізовано.
Необхідно зазначити, що через відкриту та досить тривалу агресію Російської Федерації проти незалежної України, наша держава потребує підтримки НАТО задля максимального зміцнення державних кордонів, територіальної цілісност
Нагадаємо, вакцинація від коронавірусу в Україні розпочалася 24 лютого. Для щеплень доступні вакцини AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna. Незалежно від вакцини, робити щеплення потрібно двічі.
Moderna – це мРНК-вакцина, розроблена американською компанією Moderna. Для повного щеплення цією вакциною необхідно отримати дві дози з інтервалом у 28 днів. Ефективність вакцини становить 94,1%.
Вакцина несе частину генетичного коду вірусу, до якого імунна система людини має сама виробити антигени. Переважно ці антитіла виробляються непомітно, однак деякі вакциновані можуть відчувати слабкість, біль у місці щеплення та підвищення температури. Прот
Ще жодна країна від розвитку своєї мови не збідніла. І Україна не буде винятком
Української мови стало помітно більше у публічному просторі. Суспільна думка також суттєво змінилася на користь української – як свідчить соціологія, переважна більшість громадян дедалі більше підтримує основні положення закону про мову. Відповідальний бізнес теж демонструє підтримку закону і усуває порушення з боку своїх працівників завчасно та без примусу. На жаль, є й безвідповідальні бізнеси, які не поважають закон і права українців, але таким чином вони сильно псують свою репутацію і втрачатимуть клієнтів, прибутки. Важливою віхою на шляху відродження української мови стало рішення Конституційного суду Укра
На думку вітчизняних мовознавців, культурних діячів та політиків, після ухвалення мовного закону наша мова нарешті почала утверджуватися як офіційна, державна. І нарешті їй відвели належне місце в державі. Кожен народ, кожна нація має свою мову і оберігає її. І немає потреби говорити про якесь "примирення" з кимось. Потрібно всім, хто живе в Україні, просто визнати, що є єдина державна мова і потрібно її поважати, дотримуватися закону.
Нинішня державна політика України не свідчить про якесь "засоромлення", "пригнічення" людей інших національностей. Ніхто не забороняє в Україні говорити мовами національних спільнот, кожен народ має право розвивати свою культур
Підземні поштовхи відчули мешканці Тернопільської, Хмельницької, Вінницької і Чернівецької областей. Підземні поштовхи відчули сьогодні зранку, 23 вересня, жителі У...
Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест на рішення Центральної виборчої комісії РФ, що населення окупованого Донбасу може голосувати на виборах Державної думи РФ.
Такі дії російської сторони, поряд із незаконною організацією виборів в Держдуму на тимчасово окупованих територіях, є грубим порушенням норм та принципів міжнародного права, Конституції та чинного законодавства України.
Організація виборчого процесу на окупованих територіях України та залучення до нього місцевого населення, якому примусово було нав'язано російське громадянство, ставить під сумнів легітимність результатів виборів.
Україна вимагає від Російс
На сьогодні вся Україна знаходиться у зеленій зоні епідемічної небезпеки, але карантин продовжується й карантинні заходи та правила продовжують діяти!
Будь ласка, не нехтуйте своєю безпекою! Дотримуйтесь фізичної дистанції у громадських місцях та носіть захисні маски.
Вакцинація – це єдиний надійний захист від коронавірусної хвороби та її наслідків. Це швидко, просто та безпечно, а головне – краще, ніж дороговартісне лікування та реабілітація після наслідків перенесеного Covid-19.
У всьому світі продовжується розгорнута програма масової вакцинації, щоб приборкати пандемію Covid-19. По висловленню експертів перший укол повинен запустити імунну відпо
Президент України Володимир Зеленський проти війни
Президент Володимир Зеленський заявляє, що успіх у питаннях повернення окупованих територій Донбасу і встановлення миру в Україні на 90% залежить від президента Росії Володимира Путіна.
"Але, на жаль, не все від мене залежить. Я вважаю і абсолютно цього не приховую – і президент Російської Федерації знає мою думку – сьогодні 90% успіху в питанні повернення Донбасу, миру в Україні, деокупації наших територій залежить від однієї людини. І точно треба знати, що вона з цим живе. Люди на Донбасі повинні це розуміти", - заявив Зеленський.
Щодо врегулювання ситуації на Донбасі, то, за словами президента, не можна сідати за стіл переговорів з людьм
Перспективи "Кримської платформи" в наближенні деокупації Криму
Шановні краяни, останнім часом вкотре актуалізувалася тема повернення анексованого Росією Криму. Окупація Криму за допомогою армії стала чи не єдиним випадком у поствоєнній Європі, коли в мирний час одна держава анексувала частину території іншої незалежної держави, тим самим порушивши всі існуючі міжнародні та міжурядові угоди.
Протягом семи років окупації українська влада систематично намагається знайти механізми, що змусять Росію залишити Крим та дадуть змогу повернути півострів до складу України. Зусилля зосереджено переважно на формування та підтримці консолідованої позиції світової спільноти щодо невизнання російської а
Світова спільнота підтримує Україну в її прагненні повернути Крим
Низка міжнародних партнерів України під час засідання за "формулою Аррії" висловили свою підтримку ініціативі про створення "Кримської платформи".
Про підтримку "Кримської платформи" заявили США, Велика Британія, Туреччина, Литва та Канада.
Вони закликали Росію дозволити безперешкодний доступ на окуповані території та в місця утримання представникам міжнародних організацій та звільнити українських політв'язнів.
Представник Франції в ООН Ніколя де Рів'єр зазначив: "Ми засуджуємо тривале систематичне переслідування кримських татар та осіб, що належать до української спільноти. Ми закликаємо Росію припинити цю політику, яка, оче
Нагадаємо , ям ми вже повідомляли вчора про Смертельна ДТП: розбилися закарпатський поліцейський, його дружина та донькаПоліція оприлюднила фото аварії. Поліція оприлюднила фото аварії
Сучасний стан та перспективи української євроінтеграції
Євроінтеграція – цивілізований вибір України, одна з ключових вимог Революції гідності. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України вона посідає особливе місце.
Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС. Як невід'ємна частина Європи Україна орієнтується на діючу в провідних європейських країнах модель соціально-економічного розвитку.
Політичні переваги інтеграції України з
У краї лохину вирощують у кількох районах, переважно низинних. Синю ягоду збирають і у селі Тарнівці на Ужгородщині. Тут її висадили на плантації, площею у три гектари, а це чотири сорти лохини. Ні...
Комментарии 1