Мы используем cookie-файлы, чтобы улучшить сервисы для вас. Если ваш возраст менее 13 лет, настроить cookie-файлы должен ваш законный представитель. Больше информации
Україна визнає життєдайність та суспільну цінність усіх національних мов
Україна, як держава через Конституцію та закони гарантує всім народам, національним групам, громадянам, які проживають на її території, рівні політичні, економічні, соціальні та культурні права. Дискримінація за національною ознакою заборонена і карається відповідно до закону.
В українських медіа надзвичайно мало матеріалів, які розповідають про національні меншини, а національні меншини мало залучені до загальноукраїнського суспільно-політичного дискурсу як на центральному так і на регіональному рівнях. Представників тих чи інших національностей хіба або згадують у кримінальних хроніках, або ж представляють стереотипно.
Нам потрібно говорити про національні меншини і діяти превентивно – не чекати, коли спалахне якийсь конфлікт. Говорити й розповідати про них. Так, у них інші культура й традиції, але це нічого не означає. Вони цінують і люблять Україну.
Подвійне громадянство – чи готові українці та в чому небезпека
Законопроекти про подвійне громадянство вже давно готуються різними суб'єктами законодавчої ініціативи на рівні урядових органів виконавчої влади. Однак питання впровадження подвійного громадянства складне, поспішати не варто.
Сьогоднішня ситуація найбільш близька до певної стабільності, нарешті виробилась чітка позиція – Україна не визнає подвійного громадянства.
З одного боку, Конституція чітко передбачає, що особа не може бути позбавлена українського громадянства. А з іншої сторони, в законі України про громадянство не вживається безпосередньо термін "позбавлення". Є поняття "втрата громадянства" за трьома підставами і одна з цих підстав – це набуття громадянства іншої держави. Тобто якщо особа добровільно своїми діями набуває громадянство іншої держави, то вона може втратити громадянство України. Більше того, якщо подивитись, чи існують такі випадки, коли людина втрачала б українське громадянство за указом Президента, то вони існують. Йдеться про десятки та сотні випадків.
Є дуже багато "за" і "проти". Наразі краще виконувати чинне законодавство про статус громадянина. Якщо громадянин отримав румунський, угорський чи польський і володіє земельним паєм, то потрібно застосовувати механізм позбавлення земельного паю. Не громадянин України не може володіти землею. Прикладів безліч. Тому доречніше для початку спробувати виконувати ті закони, які є сьогодні, і тільки потім думати про зміну статусу громадянина.