Про годзю я почув від вчительки Наталії Станкевич, яка готувала для підписників мого каналу бадзьоню. Тоді вона сказала:
- Дуже схожі страви годзя і салабан, майже одне й те саме.
Але є відмінності. Наприклад, у годзі є капуста свіжа, а у бадзьоні начебто немає. У бадзьоні за великим рахунком байжуже яке м"ясу, а у годзі важливо брати лише свинячі реберця. Принаймні, відомі мені варіації цих чудових наїдків вказують саме на таку суттєву різницю. От і в рецептурі від дослідниці подільської кухні Олени Павлової капуста присутня.
Саме за її переписом я приготував годзю на фестивалі української кухні в Європейському колегіумі у Києві. Туди мене запросив колега по "Сніданку з "1+1" телеоператор Тарас Греськов. Він допомагав організувати подію у приватній школі своїй дружині Ірині, яка там вчителює і відповідає за позакласну роботу. Я погодився і от результат цієї колаборації перед вами у вигляді відео, яке і відзняв, і змонтував Тарас.
Як і більшість страв народної кухні, годзі варять багато, щонайменше 4-5 літрів. Автентична годзя повинна бути приготована в печі, де вона повільно вмліватиме з вечора і аж до ранку. Подільські господині кажуть, що найкраще годзя смакує на другий день. У мене був казав літрів на 10, і не було часу чекати другого дня, бо їжу цю дітлахи змели вмить.
Присоединяйтесь к ОК, чтобы подписаться на группу и комментировать публикации.
Нет комментариев