Яку інформаційну їжу «куштували» в Снігурівці минулими тижнями? Які цікаві теми обговорювались мешканцями Снігурівського району? Найкраще у сьогоднішньому огляді, а саме: «страсті» по ОТГ, союз аграріїв, «депутатські» гроші, декларації районних «королев», свято футболу, вандалізм-диюілізм, обнова на кладовищі.
«СТРАСТІ» ПО ОТГ. Багато чуток шириться в Снігурівському районі стосовно створення ОТГ. Слід зазначити, що утворення Снігурівської міської об’єднаної територіальної громади вийшло практично на фінішну пряму, адже 28 березня 2018 року було затверджено висновок щодо відповідності Конституції та законам України про добровільне об’єднання територіальних громад у Снігурівську міську ОТГ. Очікується аналогічне рішення і по Горохівці. Та децентралізація, не зважаючи на те, що сільради району вже визначилися, не стоїть на місці. Так, 3 квітня 2018 року відбулася зустріч районної влади, аграріїв і представників Горохівської, Баратівської та Суворської сільрад, в якій також взяли участь представники Олександрівки та Новотимофіївки. Лейтмотивом зібрання стало бажання останніх включитись в процес об'єднання. Після бурних дискусій та різнопланових виступів присутніх, можна стверджувати, що ніяких змін у кількісному складі вищевказаних ОТГ більше не буде: громади йтимуть на вибори цього року, щоб не втратити дорогоцінний час та отримати кошти від держави на розвиток своїх територій. Тому повторних обговорень щодо утворення ОТГ в якомусь новому форматі також не планується, і це є остаточним рішенням представників Горохівської, Баратівської та Суворської сільрад, які вже провели колосальну роботу в даному напрямку. Проте, в майбутньому все ж не відкидають можливого приєднання до новоствореної Горохівської ОТГ Олександрівської та Новотимофіївської сільрад. Останні, до речі, ще можуть об'єднатись в ОТГ і між собою, так як територіально межують, а тому мають так званий принцип суміжності. Тож, на сьогодні Снігурівський район є активним учасником реформи децентралізації: маємо одну вже створену наприкінці 2017 року громаду – Широківську; дві громади - Снігурівська та Горохівська – планують утворитися в 2018 року. Доля ще декількох сільрад під питанням: Олександрівська і Новотимофіївська сільради поки залишаються, як кажуть, в очікуванні. А от Киселівська, Новокиївська, Любомирівська та Центральна сільські ради скоріше за все приєднаються до громад в межах сусіднього району. Раніше повідомлялося, що деякі мешканці в районі начебто побоюються реформи децентралізації, і що можливо оптимальним для Снігурівщини варіантом, який до речі був запропонований саме районною владою, мала б стати формула «один район - одна громада». Та на практиці, як виявилося, бачимо зовсім інше: активність лідерів сільських громад та місцевих депутатів, підтримка реформи населенням та підкріплена конкретними діями ініціатива, яка вже приносить певні плоди. Тож, матимемо не одну, а, як мінімум, три-чотири ОТГ в районі. Спроможними та перспективними будуть ці громади чи ні - покаже лише час.
СОЮЗ АГРАРІЇВ. Підприємці та аграрії Снігурівського району та м. Снігурівка заявили про створення в районі місцевої організації Аграрної партії України. На конференції районної організації було обрано очільника та керівні органи партії. Серед перших, хто в районі приєднався до лав Аграрної партії України – місцеві приватні підприємці та сільгосптоваровиробники, зокрема Олег Сергеюк, Михайло Гуран, Олександр Булах, Сергій Рудюк та інші. Також до лав партії приєднався відомий снігурівський юрист Ігор Зіньковський. А головою районної організації делегати конференції одноголосно обрали аграрія із с. Суворе Олександра Клепача. Головою міської організації Аграрної партії в Снігурівці планується обрати Олега Сергеюка, відомого в місті підприємця та благодійника. До лав організації запрошують всіх активних громадян, які прагнуть змін на рідній Снігурівщині, та які готові працювати над втіленням нових проектів.
«ДЕПУТАТСЬКІ» ГРОШІ. Нещодавно рішенням Снігурівської районної ради №11 від 16.03.2018 року було виділено субвенцію з районного бюджету місцевим бюджетам на виконання депутатами доручень виборців у сумі біля 1 000 000 гривень. Голова райради Тетяна Мезіна відзначила, що цього року нерозподілені видатки було вирішено направити на виконання депутатами доручень виборців. Так, кожен з депутатів має використати на окрузі близько 30 тисяч гривень. Голова райради акцентувала увагу на тому, що раніше депутатам Снігурівської районної ради на виконання доручень виборців кошти з бюджету Снігурівського району взагалі не виділялися. Щодо розподілу даних коштів за бюджетними програмами, то його здійснюватиме райдержадміністрація за погодженням з постійною комісією райради з питань планування, бюджету, фінансів та економічної реформи, приватизації та власності. Та тут постає питання, чи не будуть кошти використовуватися депутатами задля власного піару, ще й напередодні виборів до ОТГ?
ДЕКЛАРАЦІЇ РАЙОННИХ «КОРОЛЕВ». Голова РДА Інна Бойко та голова районної ради Тетяна Мезіна оприлюднили свої доходи за минулий рік. Так, які ж доходи наших «королев» району? За минулий рік майновий стан голови Снігурівської райдержадміністрації Інни Володимирівни Бойко не змінився. Чиновниця володіє кількома земельними ділянками у Снігурівці, житловим будинком та гаражем. А от сумарний дохід голови РДА за минулий 2017 рік склав близько 265 тисяч гривень. Інну Бойко представили на посаді голови РДА 3 травня 2017 року. За цей період вона отримала заробітну плату в сумі 157 000 грн та задекларувала біля 54 000 грн заробітної плати на посаді в Снігурівській міськраді. Крім зарплати, Бойко отримала доходи від надання майна в оренду – 4 000 грн, та від відчуження нерухомого майна – 49500 грн. Її чоловік Петро Бойко володіє житловим будинком у Снігурівці, який перебуває у стані будівництва. Також у нього є легковий автомобіль ВАЗ 2106 1991 року випуску. Щодо доходів Тетяни Мезіної, то річна зарплатня голови Снігурівської райради склала більше 270 000 гривень, а точніше - голова районної ради за рік на посаді заробила 273 000 гривень. Окрім зарплатні, Мезіна задекларувала 627 гривень в якості процентів, а також грошовий переказ у сумі 3200 гривень. На банківському рахунку у голови райради розміщено трохи більше 2 тисяч гривень. Мезіна володіє квартирою у Снігурівці, площею 66 кв.м. Нерухомість була придбана у 1997 році. Також у неї є квартира у м.Миколаїв на 47 «квадратів». Житло було придбане у 2009 році майже за 34 тисячі гривень. У розділі транспортні засоби Мезіна задекларувала легковий автомобіль ВАЗ 2107, яким володіє її чоловік Юрій Сахарчук. Автівку придбали у 2006 році за 35 тисяч гривень. Такі от справи. А хтось із простих снігурівчан тільки мріє про такі заробітки… А от деякі не подали декларацію. Так, наприклад, за несвоєчасне подання декларації депутата міськради Гончаренка притягнуто до відповідальності. Депутат у період декларування у 2017 році доходів за 2016 рік, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише через 5 місяців від встановленого законодавством строку. За результатами розгляду протоколу судом підтримано позицію прокурора, особу визнано винними та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 грн. Що приховуєш, Миколо Миколайовичу!
СВЯТО ФУТБОЛУ. В Широківській ОТГ пройшов Відкритий весняний Кубок з футболу. Вже вкотре Новопетрівка приймала в себе турнір, але вперше це робила у складі Широківської об’єднаної територіальної громади. Всім командам-учасницям було передано вітання та подарунки від Президента ФФУ Андрія Павелка. За вагомий особистий внесок у розвиток та підтримку футболу у сільській місцевості Федерація Футболу України відзначила Почесними Грамотами футбольних ентузіастів Мушина Миколу, Господаренко Сергія, Косєй Володимира, Мороз Юрія, Ватюк Олександра, Мацюту Сергія. Повідомлялося, що цьогоріч будуть виділені 370 млн. грн. з держбюджету на будівництво якісних та сучасних футбольних полів зі штучним покриттям відповідно до бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України», та особливу увагу буде приділено саме сільській місцевості. Та повернемось до турніру. Переможців визначено: 1 місце – ФК «Україна» (с.Василівка); 2 місце – ФК «Вікторія» (с.Знам’янка); 3 місце – ФК «Червоний промінь». Вітаємо!
ВАНДАЛІЗМ-ДИБІЛІЗМ. В Снігурівці невідомі пошкодили новенький автоматичний бювет. Ми не перший день спостерігаємо у місті недбайливе ставлення до комунальної власності, до того, що робить місцева влада для жителів міста. Не перший раз вранці можна побачити розкидані та пошкоджені урни, сміття на вулицях та парках. Цього разу 6 квітня було пошкоджено автоматичний пункт доочистки та розливу питної води за адресою вул. Суворова, 116/1 (мікрорайон «Сонячний» біля ДНЗ №3). Про це пише офіційний сайт Снігурівської міської ради. Хтось додумався замість монет у монетоприймач запхати обгортку з під жувальної гумки! Тим самим декілька годин покупці не мали змоги придбати питну доочищену воду! До цього були поодинокі несправності з монетоприймачем через невміле користування, а саме: в інтенсивному темпі завантажувались копійки, що призводило до забиття монетоприймача або купюри були складені в чотири рази та насильно запхані в купюрник, тим самим зупинялася робота автоматичного пункту розливу питної води, що в свою чергу викликало обурення місцевого населення. Звертаємо Вашу увагу на те, що автомат приймає тільки рівні та цілі купюри, монети приймаються тільки по одній (тобто за чергою), після характерного звуку автомат приймає іншу монету (10 коп. не приймає). РЕШТА НЕ ВИДАЄТЬСЯ! Все просто! Слідуйте інструкції, яка знаходиться на автоматі. Будьте уважні, натискайте кнопку “ПУСК” тільки тоді, коли на табло буде вказано скільки Ви коштів внесли та на яку кількість літрів води. Чистота Вашої тари збереже чистоту води. У разі несправності автоматичного пункту доочистки та розливу питної води просимо звертатися за тел. 0956935440 та за адресою: м. Снігурівка, вул. Суворова, 33.
ОБНОВА НА КЛАДОВИЩІ. Поки вандали не заспокоюються, Снігурівська міська рада планує огородити нове кладовище. Загальна вартість робіт склала 197 453 гривень. Депутати вже виділили кошти, роботи розпочато. Збірні панельні огорожі встановить снігурівський підприємець Олександр Кожанов, з яким підписано відповідний договір. Мер міста Леонід Голобля оглянув місце проведення робіт, поспілкувався із виконавцями, які запевнили, що встигнуть встановити огорожу та ворота на кладовищі у відведений термін.
Такими були найголовніші новини Снігурівщини останніх тижнів. Читайте «Снігурівський тиждень» та будьте в курсі подій. Слава Україні!
Присоединяйтесь к ОК, чтобы подписаться на группу и комментировать публикации.
Нет комментариев