Новий погляд на старі проблеми.
Ще на початку нового тисячоліття місто було центром виробництва оптичного скла та одним з центрів оптичного і оптико-електронного приладобудування України. Тут діяли Приладобудівний завод, Оптико-Механічний завод, Тепловозоремонтний завод, підприємства харчової промисловості і виробництва будівельних матеріалів.
Однак за останні 20 років 3 найбільших підприємства, практично унікальних в своїй специфіці і виробничій потужності, були майже повністю знищені.
Під час робочої зустрічі представників ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ: кандидата на посаду Ізюмського міського голови Анатолія Фомічевського та кандидатів в депутати обласної ради від Ізюмського району Юлії Головко та Богдана Малеваного ми обговорили можливості відродження, а вірніше, народження нових підприємств, які повернуть Ізюмському району статус промислового регіону.
Особливу увагу привернула доля Оптико-Механічного заводу.
Історична довідка: Ізюмський оптико-механічний завод був побудований в 1956 році на східній околиці міста Ізюм, спеціалізацією підприємства стало виготовлення виробів з оптичного скла. Завод діяв у виробничій кооперації з іншими підприємствами і науково-дослідними організаціями колишнього Радянського Союзу і виробляв унікальну продукцію (зокрема в 1979 році на ІОМЗ вже освоїли випуск контактних лінз).
В кінці минулого століття завод входив до числа провідних підприємств міста. На балансі заводу перебували об'єкти соціальної інфраструктури: Палац культури, спорткомплекс, житловий мікрорайон для працівників заводу, база відпочинку на березі Червонооскілького водосховища. Чисельність працівників заводу за часів повного завантаження становила понад вісім з половиною тисяч.
Однак, після «успішно» проведеної приватизації, в березні 2012 року завод зупинив виробничі процеси (чисельність працівників підприємства в цей час становила 124 особи).
Сьогодні про колишню велич заводу нагадують лише цегляні труби заводської котельні і залишки каркасу будівлі головного цеху. Але не все ще втрачено. В ході зустрічі ми обговорили питання створення промислового підприємства з виробництва плаского скла. При цьому ідея створення нового підприємства полягає не в продажу ділянки землі площею 32 Га сторонньому власнику, а в створенні індустріального парку на землях комунальної власності. Таким чином новостворений індустріальний парк буде належати територіальній громаді.
Ідустріальний парк - це спеціально організована для розміщення нових виробництв територія, забезпечена енергією, інфраструктурою, необхідними адміністративно-правовими умовами, керована спеціалізованою компанією.
Індустріальним парком є промисловий майданчик, на якому ведуть свою діяльність кілька незалежних підприємств з однієї або різних галузей. Розмістивши свої виробництва на загальній території, підприємства іноді пов'язані загальними ланцюжками створення доданої вартості.
Індустріальний парк має обов'язкові ознаки: земля (вид дозволеного використання: промислові землі), спеціалізовані об'єкти капітального будівництва, інженерна інфраструктура. Одним з найважливіших аспектів створення Індустріального парку є те, що земельна ділянка залишається власністю громади. Тобто ми, грамотно прописавши концепцію його створення, можемо бути впевнені, що на нашій землі буде розміщено саме те виробництво, яке зазначено в договорі.
В обговорюваному проекті індустріального парку під умовною робочою назвою «Ізюмське скло» безліч конкурентоспроможних переваг:
- географічна близькість ринків збуту і трудових ресурсів;
-транспортна доступність;
- наявність виділеної залізничної гілки;
- безпосередня близькість траси державного значення Київ-Харків-Довжанський;
- близькість житла і соціальної інфраструктури;
- можливість розширення і (або) диверсифікації виробництва;
- наявність висококваліфікованих кадрів,
- і головне – 2 фактори, яких немає в жодному з існуючих індустріальних парків України:
- існуюча система енергопостачання (зокрема проммайданчик має підключені системи водопостачання та водовідведення, газопровід, підстанції і лінії електропостачання а також резерв підключення великих обсягів приєднаного навантаження);
- сировинний ресурс (кварцовий пісок, розробку якого можна здійснювати прямо на території підприємства).
При цьому, командою, яка йде на вибори від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ -ЗА ЖИТТЯ, вже успішно розроблений і знаходиться в станів реалізації Індустріальний парк «Комунар», розташований в місті Харкові.
Ми віримо, що наше починання буде також успішно реалізовано і в місті Ізюм.
https://youtu.be/NP1goExf-SY Дорогие Харьковчане и жители нашей области!
...Присоединяйтесь к ОК, чтобы посмотреть больше фото, видео и найти новых друзей.
Нет комментариев