» в Шепетівці
Четвертий рік поспіль Музей М.Островського реалізує проект «Всеукраїнська школа майстерності для людей з особливими потребами». Цей рік не став винятком і участь у проекті взяли понад 50 учасників з дев’яти областей України. Творчі люди з особливими потребами з’їхалися з Львівщини, Івано-Франківщини, Хмельниччини, Херсонщини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Сумщини, Кіровоградщини та Київщини. За підтримки ГО «Громадянська ініціатива «Інститут солідарності громад» Романа Мацоли, Всеукраїнська школа майстерності гостинно відкрила двері 7 вересня 2015 року. Протягом трьох днів учасники мали змогу освоїти ази гончарної справи разом з майстром Сміховським Вячеславом Владиславовичем, створивши глиняні горщики власними руками, та, за допомогою викладача образотворчого мистецтва Камінської Майї Володимирівни, розмалювати їх давнім розписом. Майстрині декоративно-прикладного мистецтва Канішева Маргарита та Самойленко Олена поділились досвідом виготовлення прикрас з кольорових стрічок – канзаші та виготовлення оберегів, декоративних речей із звичайної трави. Із захопленням учасники оздоблювали екоторбини, які, завдяки їх старанності, вийшли надзвичайно оригінальними та неповторними. «Ловили» кожне слово, кожну пораду та зауваження слухачі курсу поетики, який вели члени Національної спілки письменників - Міхалевський Віталій Цезарійович та Маліш Петро Іванович. Викладач курсу журналістики - член Національної спілки журналістів Леся Олегівна Туровська стояла у витоків створення Всеукраїнської школи майстерності, стала улюбленицею слухачів і в цьому році лишилася вірною їм. До слова, вперше в межах курсу журналістики був проведений майстер-клас з фотомистецтва, завдяки якому слухачі курсу отримали необхідні навики створення якісного та цікавого фото, як ілюстрації своїх статтей.
Крім занять, учасники подорожували історичними місцями Шепетівщини, взяли участь у тренінгу «Я успішний», ділилися своїми співочими, акторськими та поетичними талантами на спільному творчому вечорі «В гостях в Марічки».
10 вересня відбулося урочисте вручення дипломів. Щирі посмішки, слова вдячності панували у залі. І це стало найвищою оцінкою діяльності і важливості проекту. Лишилися позаду три дні нових знайомств, нових знань, плідної праці. Творчі майстерні працювали на повну потужність, викладачі намагались по максимуму надати корисної інформації та вмінь, учасники жадібно всотували це в себе, побоюючись розхлюпати бодай краплю потоку знань. Час не стоїть на місці і хоча три дні пролетіли як одна мить, проте наступного року Всеукраїнська школа майстерності знову відкриє свої двері, де на учасників школи майстерності чекатимуть ще більше нових, цікавих та корисних майстер-класів!
Науковий співробітник музею Никонова Н.В.
Присоединяйтесь к ОК, чтобы подписаться на группу и комментировать публикации.
Нет комментариев