6 січня 1596 року (27 грудня 1595 р. за старим стилем) на Черкащині (місцем народження вважається Суботів) народився БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, український військовий, політичний та державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманщини
Богдан Хмельницький у 1620 р. приєднався до Війська Запорізького. У 1648 р. Богдана Хмельницького було обрано гетьманом. Очолив Національно-визвольну війну українського народу проти польського панування. Битви 1648–1649 pр. призвели до втрати Річчю Посполитою контролю над центральною частиною українських етнічних земель. На базі них постала козацька держава на чолі з гетьманом – Гетьманщина. Створив добре організовану національну армію, прийняв військовий статут «Статті про устрій Війська Запорозького». У 1651 р. козацьке військо через зраду союзників, кримських татар, зазнало поразки від військ Речі Посполитої під Берестечком. Під тиском складної внутрішньої та міжнародної ситуації пішов на переговори з Росією. 8 січня 1654 р. у Переяславі було прийнято рішення про возз’єднання України та Москви.
Укладаючи договір, гетьман не передбачив стратегічної поразки від «обіймів» Москви, яка, почала вважати українські землі «своїми», насаджуючи своїх воєвод і свої порядки, призначаючи своїх гетьманів. В підсумку після смерті Богдана Хмельницького на українських землях почалася 30-річна "Руїна" (1657-1687). 10 гетьманів після його смерті безуспішно намагалися позбутися влади Москви. У грудні 1656 р., після зради Москви, розпочинає перемовини зі Швецією. Але, будучи важко хворим, не довів справу до кінця.
Помер 6 серпня 1657 р. у гетьманській резиденції в Чигирині.
Похований у Суботові, в Іллінській церкві, збудованій його коштом.
Присоединяйтесь к ОК, чтобы подписаться на группу и комментировать публикации.
Нет комментариев