Він працював у національному неостилі, фундаторами якого були його педагоги Михайло Бойчук і Георгій Нарбут. Був учасником Пласту, мав пластове ім'я - "Сизий орел". Виховав кілька поколінь патріотів.
Окремі джерела зазначають, що Роберт Лісовський створив емблему німецької авіакомпанії Lufthansa, хоча підтвердження цього не знайдено, але вони моли бути втраченими під час Другої світової війни.
Народився Роберт Лісовський в Кам'янському (нині Дніпроопетровщина) в родині Антона Лісовського і Юліани фон Азер - мати була німецького походження. З дитинства мав хист до малювання. Першу коробку фарб йому подарувала мама, яка допомогла утвердити в його душі прагнення присвятити життя художній творчості.
Навчався у Київському художньому училищі, Миргородській художньо-промисловій школі, де викладав Опанас Сластьон. У Києві і Ніжині в 1913 р. були вперше представлені роботи молодого митця.
Пізніше навчався в Українській державній академії мистецтв, спочатку на відділенні монументального мистецтва у Михайла Бойчука, а потім на графічному відділенні у Георгія Нарбута.
Вагомим у творчості Роберта Лісовського є доробок у царині книжкової і газетно-журнальної графіки. Заявивши про себе ще у перші десятиліття ХХ ст. як про художника-представника національного модернізму, він послідовно, протягом усієї творчої діяльності дотримувався цієї позиції. Поєднуючи традиційні образи з новаціями сучасних пластичних засобів, він створював книжкову графіку з промовистим "українським обличчям", а в його графічних творах незмінно втілювались високі досягнення художньої культури періоду "національного відродження".
Понад два десятиліття митець активно працював як художник-оформлювач різних видань, емблем, ювілейних марок, грамот, створював численні шрифти тощо.
Другим захопленням Роберта Лісовського був спів (мав баритон), деякий час навчався співу у Київському музично-драматичному інституті. Тоді він вагався між малярством і співом.
У 1920 р. був заарештований більшовиками і декілька місяців перебував у в'язниці. Після другого арешту йому вдалося втекти з-під конвою і перебратися до Варшави. Потім були Львів, Берлін (де навчався в державній вищій школі мистецтв і вивчав спів у консерваторії), Прага (де викладав в Українській студії пластичного мистецтва), Рим, Лондон (де прожив майже 25 років), Женева (де і помер майже в 90-річному віці) - подальше життя Роберта Лісовського пройшло у вимушеній еміграції, але він не забував свою Батьківщину і був активним діячем української діаспори.
Присоединяйтесь к ОК, чтобы подписаться на группу и комментировать публикации.
Нет комментариев