Творча спадщина митця багата й різноманітна: історичні полотна, жанрові твори, портрети, пейзажі, натюрморти. Художня творчість Івана Селезньова привертає увагу високим рівнем майстерності. Його картини зберігаються в художніх музеях і приватних колекціях.
Народився Іван Селезньов у Києві в родині вихідців з Калузької губернії. Первинну освіту отримав в київській гімназії, де відбулася його зустріч з видатним художником Миколою Мурашком, який підготував Івана до вступу до Петербурзької академії мистецтв. Іван Селезньов закінчив академію в 1881 р. за фахом історичний живопис. За час навчання за академічні малюнки і картини Іван Селезньов були удостоєні шести медалей. За роботу "Яків впізнає одяг сина свого Йосипа, проданого братами в Єгипет" художник в 1880 р. удостоївся Малої золотої медалі.
Після закінчення академії Іван Селезньов разом з Михайлом Врубелем, Миколою Пимоненком та іншими художниками був запрошений Андріяном Праховим до відновлення розписів Кирилівської церкви.
Пізніше художник виконав розписи під хорами в Софійському соборі "Хрещення Господнє" та "Стрітення".
За картину "Князь Дмитро Юрійович Красний в летаргічному сні" Іван Селезньов отримав Велику золоту медаль з правом поїздки за кордон на "казенний" рахунок. У 1883-1886 рр. художник жив і працював у Римі. Потім повернувся до Києва і викладав у Київській рисувальній школі Миколи Мурашка, на базі якої в 1901 р. було організовано Київське художнє училище,
З 1898 до 1920 р. Іван Селезньов викладав малювання в Політехнічному інституті, будівельному технікумі, з 1901 р. і в Київському художньому училищі, в якому з 1911 по 1914 рік був директором.
У своїй творчості художник залишився вірний історичному жанру, писав також побутові сцени і реалістичні жанрові портрети, пейзажі і натюрморти. Значна частина його робіт була втрачено після пожежі в помешканні художника і під час Другої світової війни.
Помер Іван Селезньов у 1936 році в Києві. Чекісти звинуватили його в українському буржуазному націоналізмі, але заарештувати не встигли, бо він помер.
Присоединяйтесь к ОК, чтобы подписаться на группу и комментировать публикации.
Нет комментариев